Jazykový koučing

 • Chceli by ste sa učiť cudzí jazyk, no neviete si nájsť čas alebo jednoducho neviete, ako začať?

 • Jazyk sa už nejaký ten piatok učíte a cítite, že stagnujete?

 • Pripravujete sa na skúšku, pohovor, či iné výzvy a chcete zvýšiť svoje sebavedomie v komunikácii?

 • Chcete popracovať na svojich kompetenciách bez nutnosti pravidelne navštevovať jazykový kurz?

Ak ste odpovedali aspoň na jednu otázku ÁNO, tak je veľmi pravdepodobné, že riešenia by ste mohli nájsť práve prostredníctvom jazykového koučingu.

Čo je jazykový koučing?

Jazykový koučing aplikuje všeobecné koučovacie princípy na oblasť výučby cudzieho jazyka. Napomáha tak študentovi nastaviť si jazykové ciele, zbaviť sa nesprávnych domnienok, ktoré ho obmedzujú v ich dosahovaní, zhodnotiť vlastné možnosti a zdroje, prekonávať prekážky, opätovne nachádzať motiváciu k štúdiu a objavovať stratégie učenia, ktoré mu najviac vyhovujú. Taktiež umožňuje pripraviť sa na výzvy a nástrahy spojené s používaním cudzieho jazyka v bežnom živote alebo vo firemnom prostredí

Viac informácií sa dozviete v našom blogu:

Jazykový koučing je veľmi flexibilný a plne sa prispôsobuje klientovi, jeho potrebám, cieľom, časovým možnostiam a preferenciám. Celý proces je riadený prevažne študentom podľa toho, v akej situácii sa momentálne nachádza a na čom práve potrebuje pracovať.

Jazykový koučing poskytuje nekonečnú slobodu v štúdiu, no zároveň vyžaduje aj prebratie plnej zodpovednosti za vlastný progres. 

Ako jazykový koučing prebieha?

 • Jazykový koučing je vhodný pre dospelých študentov všetkých jazykov. Môže prebiehať v slovenčine alebo angličtine, nakoľko nie je nutné, aby kouč ovládal cieľový jazyk. Viac informácií sa dozviete v našom blogu, v článku Pre koho je jazykový koučing vhodný?

 • Stretnutia prebiehajú primárne online, ale možná je aj prezenčná forma.

 • Jazykový koučing prebieha prevažne individuálne, zabezpečuje ho Mgr. Jana Grežová, ACPC

 • Frekvenciu stretnutí si volí študent podľa svojich potrieb. Na začiatku bývajú stretnutia častejšie, napr. každé 1-2 týždne, ale postupne, ako sa študent osamostatňuje, sa môže frekvencia stretnutí znižovať (najčastejšie raz mesačne).

 • Cena sa mení v závislosti od dĺžky hodiny a rozsahu objednávky. Kontaktujte nás pre vypracovanie cenovej ponuky.

  Min. objednávka je 5 lekcií, ktoré je možné vyčerpať do 6 mesiacov od objednávky. Pri prvej objednávke je možné prvé stretnutie absolvovať na skúšku bez platenia a ak sa študent rozhodne pokračovať, uhradí školné za danú objednávku do začiatku 2. lekcie.

Aká je rola kouča a klienta v jazykovom koučingu?

Kouč počas rozhovorov kladie študentovi špecificky formulované otázky, ktoré ho privádzajú k uvedomeniu a zmene v nastavení myslenia

Značná časť koučingových stretnutí je venovaná rozhovorom o stratégii štúdia, hľadaniu motivácie, podpory, vyhodnocovaniu toho, čo študentovi funguje a na čom môže stavať. Toto môže prebiehať v slovenskom alebo anglickom jazyku v závislosti od jazykovej úrovne, potrieb a preferencií študenta. 

Jazykový kouč je študentovi v prvom rade partnerom, sprevádzajúcim ho v priebehu jeho štúdia, no môže zastávať viacero rolí v závislosti od potrieb študenta - napr. môže fungovať ako externý motivátor, ktorý odmení vypracovanie stanovenej úlohy, alebo emocionálna podpora pri prekonávaní strachu z komunikácie, môže klienta sprevádzať bez svojho osobného vkladu alebo naopak odporučiť mu vhodné zdroje pre samoštúdium. V prípade anglického jazyka je možné kombinovať koučing s výučbou alebo mentoringom podľa potrieb a preferencií študenta (zasielanie vhodných študijných materiálov na domácu prácu, priebežná kontrola zadaní, vysvetlenie problematických oblastí priamo počas stretnutia a pod.). Všetky rozhodnutia ohľadom obsahu a formy spolupráce sú výhradne len na študentovi. 

Jazykový kouč je spolujazdcom v aute, ktoré šoféruje študent. 

Kontaktujte nás

Osobne

na recepcii v centrále školy na Hodžovej 25 v Nitre

Telefonicky

na telefónnom čísle 
0903 793 155

E-mailom

na e-mailovej adrese 
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Formulárom

Prihlásenie do newsletteru

Jazyky

Kurzy je možné u nás absolvovať individuálnou alebo skupinovou formou v niektorom z nasledovných jazykov.


Jazyková škola VAGeS - 30 rokov jazykového vzdelávania - od roku 1991